Longines Equestrian Collection L6.142.4.77.2
Reference #:
L61424772
Quantity:
L6.142.4.77.2 | L61424772
NEW LONGINES EQUESTRIAN COLLECTION BOUCLE 24MM WOMEN'S LUXURY WATCH
Usually ships within 3 months | View In Stock Longines Watches
- Free Overnight Shipping
- With Manufacturer Serial Numbers
- Swiss Made
- Silver Dial Set with Diamonds
- 12 Diamonds Set on Dial (0.055 Carat)
- Blued Steel Hands
- Small Seconds
- End of Life Indicator (EOL)
- Battery Operated Quartz Movement
- Longines Caliber 176
- 3 Year Warranty
- Guaranteed Authentic
- Certificate of Authenticity
- Manufacturer Box & Manual
- Stainless Steel Case
- Brown Leather Strap
- Scratch Resistant Sapphire Crystal
- 30 Meters / 100 Feet Water-Resistant
- 24.7mm x 36mm = 1" x 1 1/3" Case, 6" Adjustable Strap
- Inlet Size: 14mm
- Stainless Steel Buckle
    Also Known As Model # L61424772
Authenticity Guaranteed 100%