Breitling Bentley B06 S AB061221/BD93-980A
Reference #:
AB061221-BD93-980A
Quantity:
AB061221/BD93-980A
BREITLING BENTLEY B06 S MEN'S WATCH
Usually ships within 3 months | View In Stock Breitling Watches
Store Display Model (What's This?)
- Swiss Made
- Black Dial
- Date Feature
- Chronograph Feature
- Slide Rule Feature
- 70 Hour Power Reserve
- Self-winding Automatic Chronometer Movement
- Breitling Calibre B06
- Vibrations Per Hour: 28,800
- Jewels: 47
- Certificate of Authenticity
- Manufacturer Box & E-Manual (will be sent by email)
- Polished Steel Case
- Polished Stainless Steel Bracelet
- Scratch Resistant Sapphire Crystal
- 100 Meters / 330 Feet Water-Resistant
- 44mm = 1 3/4" Case, 6.5" Adjustable Bracelet
- Inlet Size: 22mm
- Bidirectional Rotating Bezel
- Luminescent Hands & Hour Markers
- Screw Down Crown
- Deployment Buckle
- Free Bracelet Sizing
    Also Known As Model # AB0612 / AB061221 BD93 980A / 973A
Authenticity Guaranteed 100%