Breitling Bentley B05 Unitime AB0521V1/C918-990A
Reference #:
AB0521V1-C918-990A
Quantity:
AB0521V1/C918-990A
BREITLING BENTLEY B05 UNITIME MEN'S WATCH
Usually ships within 6 months | View In Stock Breitling Watches
Store Display Model (What's This?)
- Swiss Made
- Neptune Blue Dial
- Date Feature
- Chronograph Feature
- Worldtime Feature
- 70 Hour Power Reserve
- Self-winding Automatic Chronometer Movement
- Breitling Calibre B05
- Vibrations Per Hour: 28,800
- Jewels: 56
- Certificate of Authenticity
- Manufacturer Box & Manual
- Polished Steel Case
- Polished Stainless Steel Bracelet
- Scratch Resistant Sapphire Crystal
- 100 Meters / 330 Feet Water-Resistant
- 49mm = 1 7/8" Case, 7" Adjustable Bracelet
- Case Thickness: 17mm
- Inlet Size: 24mm
- Bidirectional Rotating Bezel
- Sapphire Crystal Exhibition Case Back
- Luminescent Hands & Hour Markers
- Screw Down Crown
- Deployment Buckle
- Free Bracelet Sizing
    Also Known As Model # AB0521 / AB0521V1 C918 990A
Authenticity Guaranteed 100%